Ünlü giyim devi iflas etti! 92 mağazası kapanacak, 15 binden fazla kişi işsiz kalacak

Galeria Karstadt Kaufhof, Almanya’da 92 mağazası bulunan ve yaklaşık 15 bin kişiye istihdam sağlayan bir giyim ve perakende zinciridir. Şirket, 2020 yılında Kovid-19 salgınının ardından mali zorluklar yaşamaya başlamıştı.

Şirketin iflas başvurusuna ilişkin açıklama yapan Galeria Karstadt Kaufhof CEO’su Olivier van den Bossche, “Galeria’nın operasyonel başarısı, eski sahiplik yapısının çerçeve koşulları tarafından yüklenmiştir. Bugünü açıkça özgürleştirici bir darbe olarak görüyoruz. Signa Group’un iflasları Galeria’ya büyük zarar vermekte, devam eden işleri engellemekte ve yüksek kiralar ve pahalı hizmetler nedeniyle gelecekteki gelişim fırsatlarını ciddi şekilde kısıtlamaktadır…” dedi.

Signa Group, Galeria Karstadt Kaufhof’un ana hissedarıydı. Ancak, grup geçtiğimiz yıl iflas başvurusunda bulunmuştu. Bu durum, Galeria Karstadt Kaufhof’un da mali durumunu olumsuz etkilemişti.

Galeria Karstadt Kaufhof’un iflas başvurusu, Almanya’da yaşanan ekonomik krizin bir göstergesi olarak değerlendiriliyor. Ülkede son dönemde birçok şirket iflas başvurusunda bulunmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir