Gedson Fernandes: Hep birlikte yapamıyoruz!

UEFA Avrupa Konferans Ligi D Grubu’nun 3’üncü haftasında Bodo Glimt’e 3-1 mağlup olan Beşiktaş’ta Gedson Fernandes açıklamalarda bulundu. Müsabakayı değerlendiren Portekizli orta saha, “Zor bir maçtan sonra konuşmak çok zor. Mağlubiyetten sonra kelimeler zor. Böyle olmamalı. Avrupa’da böyle kötü oynayıp kaybetmemeliyiz. Başımızı öne eğmeden toparlanmak zorundayız” dedi.

Kötü gittiklerini belirten Gedson Fernandes, “İnişler çıkışlar hep yaşanıyor. İniş değil kötü gidiyoruz. Hakkında konuşmak zor. İyi değiliz. Yapmak zorunda olduğumuz şey belli. Çalışmaya devam etmek ve çalışarak bir şeyleri değiştirmek zorundayız” açıklamasını yaptı.

Suçlu aramak yerine çözüm bulmaları gerektiğini vurgulayan Gedson Fernandes, “Ne yönetimin ne takımın ne teknik heyetin tek başına sorumluluğu değil. Hep birlikte yapamıyoruz. Bazen çok iyi oynar 1-0 kaybeder, eleştirilirsiniz. Çok kötü oynar, şans eseri galip gelirsiniz. Futbol sonuç odaklı. Sonuçlar hep kötü gelince eleştiriliyorsunuz. Suçlu aramak yerine çözümü bulmalıyız. Beşiktaş çok büyük bir camia, biz buradan kalkmasını biliriz” diye konuştu.

Zemile ilgili gelen soruya Gedson Fernandes, “Zeminin oyunla alakası yok. Biz büyük takımız. Çıkıp her şartta oynamalıyız. Kendimizi düzeltmeliyiz ve en kısa sürede toparlanmak zorundayız” cevabını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir