Analistlere Hedefleri Belirledi: Bu 3 Altcoin Vurmak İçin Hazır!

Kripto analisti David, güçlü bir çıkış yapan EGLD’den yüzde 30 daha bekliyor. Popüler analist Ali Martinez, lider altcoin rakibi Solana’nın daha fazlasını yapacağını söylüyor. Analist Justin Bennett ise Ethereum’un kendisinin yukarı yönlü bir hamle yapacağını öngörüyor.

EGLD fiyat tahmini: Altcoin yaklaşık %30 artış hedefliyor!

MultiversX (EGLD) fiyatı, 2022 Haziran’da 68 dolarlık uzun vadeli destek bölgesinin altına indi. Token o zamandan beri düşen kama formasyonu içinde işlem görüyor. Bu, çoğu durumda kırılmalara yol açan bir yükseliş formasyonudur. Nitekim, 2023 Eylül başlarında kama desteğinden yukarı sıçradıktan sonra (yeşil ok), altcoin fiyatı 30 Ekim’den 5 Kasım’a kadar olan hafta boyunca büyük bir yükseliş mumuyla kamanın üzerine çıktı.

Bunu takiben, fiyat takozun üzerinde konsolide oldu. Böylece, daha yüksek bir dip oluşturdu. Bu, bir yükseliş trendi oluşumunun ilk işaretidir. Haftalık RSI aşırı satım bölgesine sıçradı. Ayrıca RSI, yükseliş trendinin devam etme olasılığını destekleyecek şekilde yukarı eğimli. Bu nedenle, altcoin fiyatı 68 dolar seviyesindeki önceki uzun vadeli destek bölgesine doğru yükselmeye devam edebilir. Bu da mevcut EGLD fiyatından %25,83’lük bir artışa işaret eder.

EGLD haftalık grafik. Kaynak: TradingView

SOL fiyat tahmini: Bir %22 daha mümkün!

Popüler kripto analisti Ali Martinez, yılbaşından bugüne %600’ün üzerinde patlama gösteren Ethereum rakibinin bir başka yükseliş kırılmasının eşiğinde olduğunu söylüyor. Analist, boğa momentumunu koruması halinde Solana’nın mevcut seviyeden yaklaşık %20 artacağını tahmin ediyor. Bu bağlamda Martinez, şu açıklamayı yapıyor:

68,20 doların üzerinde sürekli bir kapanış, 90 dolara doğru bir yükseliş kırılmasını tetikleyecektir. Ancak 60 dolar desteğine dikkat edin! Bu seviyedeki herhangi bir zayıflık belirtisi, SOL’u 47 dolara gönderecek bir kar alımını tetikleyebilir.

Kaynak: Ali Martinez

Bu arada Solana, yazı sırasında günlük bazda %4,6 artışla 75,27 dolardan işlem görüyordu. Altcoin, 2023 açılış fiyatı olan 9,97 dolardan yaklaşık %625 artış kaydetti.

ETH fiyat tahmini: Lider altcoin için hedefte 2.500 dolar var!

Kripto para analisti Justin Bennett, lider altcoin Ethereum’dan (ETH) daha iyi bir performans bekliyor. Bennett, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlığının haftalık grafikte yükselen üçgen formasyonundan çıktıktan sonra daha fazla ralliye hazır göründüğünü söylüyor. Bu doğrultuda analist, “ETH 2.500 dolar istiyor gibi. 2.100 dolar tutması gereken bir destek.”

Kaynak: Justin Bennett

Analist, Ethereum’un 2.500 dolarlık fiyat hedefine ulaşması halinde bundan sonra ne olacağını da açıklıyor. Bu konuda Bennett, “2.500 dolardan iyi bir düzeltme alacağımızı düşünüyorum. Belki önce bir süpürme. Bakalım.” diyor. Bu arada Ethereum yazı sırasında 2.356 dolardan işlem görüyordu. Lider altcoin, günlük grafiğinde yatay dururken, haftalık grafikte %12’lik bir ilerleme kaydetti.

Makaledeki tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak, yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir