Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Gaziantep’te önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Sevgili Gaziantepliler, Nurdağı’nın saygıdeğer güzel insanları… Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bu yıl Ramazan ayına Nurdağı’yla birlikte 11 ilimizde ağır yıkım ve can kayıplarına yol açan depremin üzüntüsüyle girdik. 

50 binin üzerinde şehidimiz var. Yakınlarına özellikle baş sağlığı diliyorum. Yaralılarımıza şifa diliyorum. Depremler 81 ilimizi ve 85 milyon vatandaşımızı yakmıştır. Bugün kalıcı konutlarımızın temelini atmak için buradayız. Köyleri ve ilçeleriyle, depremin yıktığı şehirlerimizin tamamını ayağa kaldırmadan durup dinlenmeyeceğiz.

“HİZMETİ YARIYA BIRAKAMAYIZ”

Erdoğan’ın konuşmasından önce MHP lideri Bahçeli de vatandaşlara hitap etti. Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle; Mübarek ramazan ayının bugünün de sizlerle beraber olmaktan çok büyük mutlululk duyuyorum. Muhterem Gaziantepliler 6 Şubat’tan bu yana ülkemiz 11 ilimizde asrın felaketi olarak nitelendirilen acılı günler yaşamaktadır. Çok sayıda millet insanımız Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum.

Artık bir dönüm noktasına geldiğimizin şuurunda olmalıyız. Felaketi aşarken çekilen sıkıntıları en yakından siz biliyorsunuz. Allah’a şükür devletimiz güçlü, milleti her yönüyle destek veriyor. Tekrar mutlu, umutlu günleri yaşamanın yarıda bırakılmaması lazımdır.

Temel atma töreninde sizlerle beraberiz. 14 Mayıs’ta da Türkiye’de milli iradenin tecellisi için seçimler yapılacaktır. Bu seçimlerin önemini anlamak lazımdır. Hizmeti yarıya bırakamayız. Tekrar Cumhurbaşkanı adayımız netleşmiş YSK kararıyla da ifade edilmiştir. Bunun üzerine tartışma yoktur. Seçimde hizmetin devamı için sayın Recep Tayyip Erdoğan’a tekrar ‘Yolun açık olsun’ diyoruz.

Başlatılmış olan büyük reformu devam ettirmek lazım. Cumhurbaşkanlığı Sistemi yaşatılmalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*