PKK elebaşı Duran Kalkan’dan Yedili Masa’ya talimat: AK Parti-MHP’yi yıkmak temel gündeminiz olsun

14 Mayıs seçimleri öncesi terör örgütü PKK açık açık Kemal Kılıçdaroğlu için oy istiyor. Terör örgütü PKK’nın sözde elebaşlarından Duran Kalkan, PKK’nın kanalına yaptığı açıklamada yine 14 Mayıs seçimleri öncesi Cumhur İttifakı’nı hedef aldı.

Öcalan’a özgürlük söylemi

AK Parti ve MHP’yi yıkmayı hedeflediklerini vurgulayan Kalkan, Yedili Masa’ya da mesaj vererek,

“Çağrı yapıyorum; AK Parti-MHP’yi yıkmayı temel gündemleri yapsınlar”

dedi.

Duran Kalkan Bebek katili Öcalan için de tecridin kırılmasını ve özgürlüğü istedikleri söylemlerini yineleyerek açık açık Kılıçdaroğlu’na oy istedi..

Masa’ya destek mesajı: Güçlenecekler inanıyoruz

Yedili koalisyona desteğini yineleyen PKK elebaşı daha önce de şöyle konuşmuştu:

“Muhalefet vardı, Altılı Masa. Bir iç karışıklık yaşadı. Onlara çok değinmeyelim. Birliklerini güçlendirecekler inancındayız. Daha da büyütebilirler. Önleri açıktır. Ben her zaman söyledim. AK Parti, MHP’ye karşı sekiz yıldır en büyük mücadeleyi PKK ve HBDH yürüttü.”

HDP’li Buldan Kılıçdaroğlu’nu işaret etti

HDP Eş Başkanı Pervin Buldan yaptığı yeni açıklamada,

“Bayramdan sonra yapacağımız mitinglerimizde sizlere cumhurbaşkanının ismini de söyleyeceğiz. Hangi cumhurbaşkanına oy vereceğinizi açık açık ilan edeceğiz, gerçi sizler biliyorsunuz”

dedi.

    Terör örgütü PKK’nın sözde üst düzey yöneticileri Duran Kalkan, Mustafa Karasu, Sabri Ok, Bese Hozat, Murat Karayılan ve Cemil Bayık daha önce yaptıkları açıklamalarla Kılıçdaroğlu’nun yanında olduklarını bildirmişlerdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir