Kahranmanmaraş’ta depremzede çift konteyner kentte nikah masasına oturdu

İHA

Türkiye 6 Şubat depremlerinin ardından büyük yasa uğradı…

Kahramanmaraş merkezli depremler 11 ili etkilerken kısa sürede depremzede vatandaşlar için çalışmalar başladı.

Geride binlerce acı hikaye kalırken Tuba Gazi’nin annesi de göçük altında kalarak hayatını kaybetti.

Üç kardeş olan Tuba Gazi, babasıyla konteyner kentte yaşamaya başladı.

8 Şubat’ta evlenmeyi planlayan ancak 6 Şubat’ta iki büyük deprem yaşayan Tuba ve Bestami çiftinin nikah töreni ise depremle birlikte ertelendi.

Gençlerin bu durumuna kayıtsız kalmayan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, depremden etkilenen çiftin yaralarını sarmak amacıyla düğün hazırlıklarına destek oldu.

“Elimin Emeği Gözümün Nuru” projesi

Tuba’nın gelinliğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan diktirirken, gelinin çeyizi AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığınca başlatılan “Elimin Emeği Gözümün Nuru” projesi çerçevesinde AK Parti Sultanbeyli İlçe Kadın Kolları tarafından hazırlandı.

Konteyner kentte gerçekleşen nikah törenine damat Bestami Eker gelin arabası ile geldi. Daha sonra çift gelin arabası ile nikah töreninin gerçekleşeceği alana geçti.

Havadan dron ile görüntülenen nikahta gelin Tuba Gazi gözyaşlarına hakim olamadı.

“Ailelerinin bulunduğu bir ortamda nikahlarını gerçekleştirmiş olduk”

Nikahı kıyan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, şu ifadeleri kullandı:

Sultanbeyli Belediyesi konteyner mahallesinde Tuğba kızımızla tanıştık ve o tarihten itibaren kızımızdan rica ettik, Bestami ile olan düğününü biz tertip ettik. Düğününü oluştururken özellikle Emine Erdoğan Hanımefendi de yakından ilgilendi.

Kendisine de özellikle teşekkür ediyorum. Ve bugün burada konteyner mahallemizde kıymetli depremzede kardeşlerimizin davetli olduğu, ailelerinin bulunduğu bir ortamda nikahlarını gerçekleştirmiş olduk. Bir ömür boyu mutluluklar diliyorum.

Depremzede çiftin nikahını Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin kıydı

“Yakın ilgilerinden dolayı minnettarız”

Damat Bestami Eker, şu şekilde konuştu:

“Bana bir anne gibi kucak açtı”

Emine Erdoğan’a teşekkür eden gelin Tuba Gazi ise, şunları söyledi:

Çok mutluyum. Kendisinin ilgisi alakası, güler yüzü, benimle ilgilenmesi, bana bir anne gibi kucak açması en önemlisi benim için. Allah başımızdan eksik etmesin. 8 Şubat’ta benim düğünüm vardı, olmadı. Annemi kaybettim. Her şey üst üste geldi. Ama Allah razı olsun, bin kere razı olsun herkesten. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma, buraya gelen herkese. Kendi anne tarafımı, baba tarafımı, hepsini burada görmek beni çok duygulandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir