Google’ın ofiste çalışma ısrarı: Kendi otelinde konaklama teklifi

Google’ın çalışanlarına sunduğu bu yeni teklif hibrit çalışmaya geçişe katkı sağlamayı amaçlıyor. Çalışanlar teorik olarak hem ofisin hem de bir evin avantajlarına sahip olabilirken, uzağa seyahat etmek zorunda kalmayacaklar.

Ancak çalışanların otel konaklamalarını kendilerinin ödemek zorunda olması büyük bir dezavantajı da beraberinde getiriyor. Teklifi kabul etmek için gereken aylık maaş yaklaşık 3 bin dolar olmalı ve dahası daire kiraları ile aynı çizgide olmasa ve tam hizmet içerse de, yine de önemli bir indirim olmadan işte yaşamak için ödeme yapmak her çalışana cazip gelmeyebilir.

GOOGLE, ÇALIŞANLARINI OFİSE DÖNDÜRMEK İSTİYOR

Google ekip üyeleri ya kendilerine ait bir evden vazgeçmek ya da fiilen iki ev için kira ödemek zorunda kalabilir. Otel teklifi de yalnızca reklamla ilgili ekiplere ev sahipliği yapan Bay View’da çalışan kişiler için gerçekten yararlı. Hala eski kampüste çalışmak zorunda olanlar bu imkandan yararlanamıyor.

Otel teklifi, Google’ın geri dönmesini istediği uzaktan çalışanlar üzerindeki baskıyı artırmasıyla ortaya çıktı. Teknoloji devi, 2022 yılında bazı çalışanlarını ofislerine geri döndürmeye başladı ve etkilenen kişiler için haftada üç gün çalışma zorunluluğu getirdi. Ancak bazıları, yüz yüze çalışmanın yüksek yaşam maliyetlerine yol açtığını ve üretkenliği azalttığını savunarak bu olasılığa karşı çıktı. Ancak Google yılmadı ve bu Haziran ayında performans değerlendirmelerinde ofiste bulunma durumunu da dikkate almaya başladı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir