Fahrettin Altun’dan Muhalefete “Yeni Rakı” Göndermeli Video: “Bir Tarih Dersi…”

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yeni Rakı’nın son reklam filmi üzerinden muhalefete göndermede bulundu.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından paylaştığı bir video ile Yeni Rakı’nın son reklam filmi üzerinden muhalefete seçim göndermesi yaptı. 

Altun, gazeteci Mehmed Ali Birand’ın ‘Demirkırat’ belgeselinden bir bölümü ‘Bir tarih dersi notu’ düşerek paylaştı. Videoda, dönemin CHP yayın organı Ulus Gazetesi’nin Yazı İşleri Müdürü Nihat Subaşı’nın, Demokrat Parti’nin CHP iktidarına son verdiği 14 Mayıs 1950 seçimlerine dair anısı yer aldı. Subaşı, belgeselde şunları anlatmıştı:

‘Bütün yazı işleri kadrosu tam olaraktan çalışıyoruz. Foto Hilmi Şahin, karşıdaki odada ufak çerezler almış bir de rakı şişesi almış kutlayacağız seçimin sonunu. O zaman her açılan sandık bittiği vakit radyo hemen verirdi. Hiç unutmam Anadolu’nun ortasından bir köyde CHP 2 oy daha fazla almış, hemen Hilmi Şahin bardakları doldurdu ve ilk rakımızı içtik ve tabi son rakımızdı.’

Altun’un paylaştığı o video

Yeni Rakı’nın reklam filmi

Yeni Rakı Global’in yayınladığı son reklam filmi sosyal medyada gündem oldu. Cumhuriyet’in 100. yılı temalı reklam filminde, ‘O gün geldiğinde böyle kutlayacağız, birbirimize sarılıp yeniden başlayacağız’ mesajı verilirken, sosyal medya kullanıcıları mesajı 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerle ilişkilendirdi.

Reklam filminin sonunda da ‘100. yılda her sofrayı Cumhuriyet için kuracağız. Nice yüzyıllara’ ifadeleri yer aldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*