Bakan Kurum, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daha önce aday olduğu yer ve sırada aday gösterildi

AK Parti, 14 Mayıs Pazar günü yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne katılacak milletvekili adaylarının listesini Yüksek Seçim Kurulu’na sundu. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin 16 üyesi, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28.Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde, AK Parti’den milletvekili adayı oldu.

EN ÖNEMLİ YER VE SIRA BAKAN KURUM’A VERİLDİ

Listenin en dikkat çeken noktası ise Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un İstanbul 1. Bölge 1. Sıradan aday gösterilmesi oldu. İstanbul 1. Bölge 1. Sıra adaylığı özellikle AK Parti içerisinde önemli bir yere sahip. Cumhurbaşkanı Erdoğan, başbakanlığı sırasında her zaman İstanbul 1. Bölge 1. Sıradan aday olmuştu. Kurum’un da aynı yerden aday olması dikkatlerden kaçmadı.

Kurum, şöyle devam etti:

“Bugün gelişen 2 konu, bizim için çok özel bir anlam taşıyor. Birincisi İstanbul’da olmak. İkincisi ise Sayın Cumhurbaşkanımızın bizi İstanbul milletvekili adayı olarak takdir etmeleri, bizi bu güzellikler şehrine hizmete layık görmeleridir. Allah, bizi bu aziz millete, sizlere, teşkilatımıza, dava arkadaşlarımıza, kardeşlerimize mahcup etmesin. İstanbul şehirlerin, şehirciliğin tacıdır. Biz bir süredir yere düşen bu tacı, hak ettiği yere yeniden koyacağız. Bu şehri, halkımızın hakkı olan hizmetlere ve eserlere yeniden kavuşturacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir