Arif Gülen, “şike teşebbüsü” nedeniyle PFDK’ya sevk edildi

TFF’den yapılan açıklamaya göre, Darıca Gençlerbirliği, geçen sezonun son haftasında evindeki Kalecik FK maçında “müsabaka sonucunu etkilemeye teşebbüs etmesi” nedeniyle PFDK’ye gönderildi.

Kulübün söz konusu dönemdeki başkanı Arif Gülen de aynı gerekçeyle tedbirli olarak disiplin kuruluna verildi.

Darıca Gençlerbirliği, geçen sezonun 38. ve son haftasında Kalecik FK’yi 2-1 yenerek küme düşen Kızılcabölüspor’un 1 puan önünde ligde kalmıştı.

Kulübün o dönemki başkanı Arif Gülen, Kalecik FK’ye baskı yaptırdığını ve rakiplerinin maça yedek takımla çıkmasını sağladığını sosyal medyada yayımlanan bir röportajda dile getirmişti. (AA)

Arif Gülen 2018’deki genel seçimlerde MHP Darıca milletvekili aday adayı olarak yer almış ancak 13 kişilik listede kendisine yer bulamamıştı. 18 Ocak 2013’te Darıca Karslılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olan Arif Gülen’in rozeti MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından takılmıştı.

ARİF GÜLEN KİMDİR?

1979 Kars doğumlu. 1987 yılında Darıca’ya yerleşti. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetiminin ardından Maltepe Üniversitesi Kamu Hukuku Yüksek Lisans programını tamamladı. Türkiye genelinde tesis yönetim hizmetleri veren ve yaklaşık 2 bin kişi çalıştıran ARF Grup Yönetim Kurulu Başkanı. 60’a yakın yayınlanmış makalesi ile “Bırak Aklın Seni Geçsin” isimli kişisel gelişim kitabı bulunuyor. Ülkü ocaklarından yetişen Arif Gülen, 2014’te MHP Darıca Belediye Başkan adayı oldu. 7 Haziran seçimlerinde 4. sıra milletvekili adayı olan Arif Gülen evli ve bir çocuk babası. Gebzespor Başkan Yardımcılığı, Gebze Ticaret Odası Komite Başkanlığı, Gebze KAI Başkan Yardımcılığı, Darıca Karslılar Derneği Kurucu Başkanlığı yaptı. Aynı zamanda Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Üyesi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*